Lietuvos „naujieji knygnešiai“ – konkurso World Summit Awards finaliniame renginyje!

2019-03-14

Praėjusios vasaros pabaigoje nacionalinėje atrankoje „Naujasis knygnešys” išrinkome geriausius Lietuvoje skaitmeninius sprendimus. Virtualiai išsiuntėme savąjį nugalėtojų aštuntuką į pasaulinį „World Summit Awards” konkursą. Po pasaulinės WSA žiuri, tarp 40 geriausių pasaulyje skaitmeninių inovacijų turime net du laimėtojus iš Lietuvos: Pulsetip („Pulsetip“) ir Kompiuteriukai vaikams (Kompiuteriukų paramos fondas).

Kovo 11-13 dienomis Cascaise, Portugalijoje, įvyko „World Summit Awards” kasmetinis renginys – WSA Global Congress. Trys dienos WSA nugalėtojams, taip pat – nacionaliniams ekspertams, įkvėpėjams, mentoriams ir kitiems ekosistemos dalyviams skirtų įdomių pranešimų apie skaitmenines socialines inovacijas iš viso pasaulio, „vienaragių“ ir „zebrų“ pristatymų, mokymų startuoliams aktualiausiomis temomis – kaip kurti išliekamąją vertę turinčius produktus, kaip jų kūrimui panaudoti pažangiausias technologijas, kaip per produktą pasakoti istoriją, ko ir kaip pasimokyti iš nesėkmių.

Vienas svarbiausių Kongreso akcentų – jo metu prisistatė visi 40 WSA nugalėtojų iš 26 valstybių, išrinktų iš 430 viso pasaulio šalių nominuotų projektų. Visi nugalėtojai buvo pagerbti ir apdovanoti baigiamojo renginio – iškilmingos Gala vakarienės metu, įteikiant jiems atminimo prizus.

Daugiau įžvalgų apie WSA Global Congress metu aptartas idėjas bei pristatytus projektus rasite Lietuvos nacionalinės ekspertės Ievos Žilionienės apžvalgose:
#WSA Global Congress 2019: Kuo gyvena skaitmeniniai inovatoriai?
#WSA Global Congress 2019: Kokie šių metų laimėtojai įsiminė?