Žaliūkių vėjo malūno edukacinis virtualios realybės modelis ir žaidimas | Naujasis knygnešys

Žaliūkių vėjo malūno edukacinis virtualios realybės modelis ir žaidimas

Sprendimo kūrėjas: Šiaulių „Aušros“ muziejus


Kur galima rasti sprendimą: Žaliukiu malunininko sodyboje, Architektu g. 73, LT-78170 Šiauliai

Kodėl?

Šiuolaikinėmis priemonėmis sudominame jaunimą ir moksleivius. Pasitelkiame inovatyvų virtualios realybės Žaliūkių vėjo malūno edukacinis virtualios realybės modelį ir žaidimą, kad supažindintume su autentišku vėjo malūno veikimo principu ir padėtume įsijausti į malūnininko vaidmenį bei suprasti šios srities darbo specifiką.

Kaip?

Atkurtas autentiškas Žaliūkių malūnininko sodybos vaizdas (3D modelis) leidžia keliauti laiku. Iš buvusios sodybos yra išlikęs tik restauruotas Žaliūkių vėjo malūnas, lietuviškos tradicinės medinės architektūros statinys su autentiška grūdų malimo įranga, ir atstatyta malūnininko troba. Virtualios realybės modelyje, remiantis istorine ikonografija, yra atkurtas visas originalus sodybos apstatymas. Visa apimantis Žaliūkių malūno 3D modelis su Žaliūkių malūnininko sodybos aplinka leidžia įsijausti į laikus, kai malūnai buvo neatsiejama gyvenimo dalis.
Ekskursijose Žaliūkių vėjo malūne supažindinama su malūno veikimo principu. Virtualios realybės žaidimo metu galima patirti visus potyrius, kurie kyla malant grūdus: įvairius triukšmus, pavojus, stebėti visą kelią nuo grūdų atgabenimo į malūną iki miltų supylimo į maišus, ir net „išnešti“ pilną miltų maišą į kiemą.

Kuo išskirtinis?

Moksleiviams jis bus itin patrauklus – virtualios realybės akinių pagalba suteiks išskirtinius potyrius.

Video nuoroda: https://youtu.be/yt96okwKYVI

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą