VR medica | Naujasis knygnešys

VR medica

8
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: SneakyBox, UAB
Kategorija: Sveikata ir gerovė


Kur galima rasti sprendimą: http://vrmedica.sneakybox.lt/

Kodėl?

Sprendimas skirtas padėti įveikti viešojo kalbėjimo baimę ir panikos sutrikimus. Viešojo kalbėjimo baimė yra viena iš labiausiai paplitusių baimių. Daugeliui žmonių kartas nuo karto tenka kalbėti prieš auditoriją. Norėdami padėti žmonėms atsikratyti baimės kalbėti viešai, pasirinkome naudoti virtualią realybę.

Sprendimo technologinis pagrindas: Hardware: Samsung Gear VR, Engine: Unity, Languages: C#

Kaip?

Dažniausiai taikomas ir efektyviausias sprendimas įveikti bet kurio pobūdžio baimei yra susidurti su ja akis į akį. Tokiu būdu simuliuojamos situacijos tampa geriau atpažįstamos ir mažiau gąsdinančios. Virtuali realybė gali pasitarnauti kaip saugi aplinka, kurioje simuliuojamos pačios įvairiausios baimę keliančios situacijos ir sukuriamas realybės įspūdis.

Viešojo kalbėjimo baimės įveikimui SneakyBox sukūrė Samsung Gear VR aplikaciją. Joje vartotojai gali virtualioje erdvėje sakyti kalbą virtualiai auditorijai, keisti auditorijos dydį, priklausomai nuo vartotojo poreikio ir baimės pobūdžio. Jeigu vartotojas nejaučia streso kalbėdamas virtualiai auditorijai, galima pridėti realius papildomą stresą sukeliančius veiksnius - laikmatį, rodantį kalbai sakyti likusį laiką, paspartėjusį širdies ritmą ar pagreitėjusį kvėpavimą. Psichologams, lydintiems pacientą baimės įveikimo sesijos metu sukurtas funkcionalumas, leidžiantis tuo pat metu dalyvauti sesijoje.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas leidžia simuliuoti baimę sukeliančią situaciją saugioje aplinkoje. Tokiu būdu išgyvenama baimę sukelianti situacija tampa pažįstama ir mažiau gąsdinanti realybėje.