Virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ | Naujasis knygnešys

Virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“

248
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Kategorija: Kultūra ir turizmas


Kur galima rasti sprendimą: https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/

Kodėl?

XXI-ame amžiuje vykstant sparčiai informacinių technologijų pažangai ir didėjant jos įtakai šiuolaikinio žmogaus gyvenime, vis dažniau kalbant apie išmaniųjų miestų kūrimo strategijas ir planus, atsiranda būtinybė ir bibliotekose kurti naujoviškas mokymo(-osi) ir kultūros pažinimo priemones, maksimaliai atliepiančias vartotojų lūkesčius ir pritaikytas nuo bibliotekos nutolusiems vartotojams. Prisidėdama prie valstybės misijos - išsaugoti Lietuvos kultūros paveldą ir perduoti jį ateities kartoms Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, plėsdama elektroninių paslaugų spektrą, sukūrė išmaniajam vartotojui skirtą virtualų gidą „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“. Tai - interaktyvi, inovatyvi, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymo(-osi) ir kultūros pažinimo priemonė (su vertimu į anglų kalbą), skirta Lietuvos ir užsienio vartotojui susipažinti su Kauno rajone esančiais reikšmingais ir unikaliais kultūros paveldo objektais bei žymiais Kauno rajono žmonėmis. Virtualiame gide pateikiama išsami informacija apie Kauno rajone esančius kultūros objektus, suteikianti galimybę vartotojui virtualiai ar realiai juos aplankyti. Pasinaudoję virtualiame gide esančia informacija, interaktyviu bei internetiniu Google maps žemėlapiais ir nuorodomis, keliautojai gali savarankiškai susikurti savo norimą kelionės maršrutą, aplankant Kauno rajono žymias vietas.Tai ypač aktualu fiziškai keliauti negalintiems, įvairių amžiaus grupių ir specialiųjų poreikių turintiems ar užsienyje gyvenantiems asmenims. Virtualų gidą rasite: mūsų bibliotekos tinklapyje https://www.krsvbiblioteka.lt/lt/ ir Youtube kanale, adresu: https://www.youtube.com/watch?v=_HBa20f2noY

Sprendimo technologinis pagrindas: Virtualus gidas su interaktyviu žemėlapiu

Kaip?

Virtualų gidą „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ sudaro keturi maršrutai (meniu punktas) su priskirtais objektais ir interaktyvus Kauno rajono kultūros paveldo objektų, žymių žmonių atmintinų vietų žemėlapis. Apie kiekvieną objektą (tiek meniu punkte, tiek interaktyviame žemėlapyje) pateikiama susisteminta tekstinė informacija lietuvių ir anglų kalbomis bei nuorodos, norintiems plačiau susipažinti su tam tikru objektu, įskaitant ir to objekto fotografijas su panoraminėmis nuotraukomis. Gide pateikiami 69 objektai su 407 fotografijomis ir 11 panoraminių nuotraukų.
Maršrutai (meniu punkte):
- Kultūros objektai (dvarai, muziejai, bažnyčios, cerkvė, sinagoga, tarpukario laikų vilos, istorinis paveldas - III fortas, Lapių piliavietė, Obelynės sodyba ir kt.- viso 32 objektai).
- Lankytinos vietos knygnešių takais (paminklai, kryžiai, atminimo ženklai skleidusiems lietuvišką žodį knygnešiams Mykolui Račkui, Kiprui Bieliniui, Kazimierui Jonaičiui, Juozui Naujaliui ir kt. - viso 12 objektų).
- Lankytinos vietos literatų takais (atmintinos literatūros klasikų, rašytojų Vinco Mykolaičio - Putino, Maironio, Jono Biliūno, Prano Mašioto; kraštotyrininko Balio Buračo ir kt. vietos, nurodančios šių asmenų ryšį su Kauno rajonu - viso 13 objektų).
- Savanorių įamžinimo takais - suoleliai savanoriams (2015 m. žurnalistui V. Kavaliauskui išleidus knygą „Pakaunės krašto karžygiai“, Kauno rajono savivaldybės mero V. Makūno iniciatyva buvusiose Kauno rajono valsčiuose įamžinti 1919-1920 m. savanoriai. Skulptoriaus Danieliaus Sodeikos ir architektės Violetos Beigienės meniniu sprendimu pastatyti atverstos knygos formos paminkliniai suoleliai, kurių Kauno rajone rasite net 11).
Modernus, įvairiais išmaniais įrenginiais pasiekiamas Virtualus gidas kiekvienam rajono kultūra ir lankytinais objektais besidominčiam piliečiui, besimokančiam jaunimui ar turistui ne tik suteikia išsamią ir patrauklią kultūrinę informaciją, bet ir siūlo virtualios kelionės po Kauno rajoną galimybę. Pasinaudoję virtualaus gido informacija, internetiniu Google maps žemėlapiu, norintieji keliauti kelionės maršrutą gali susikurti savarankiškai (visi objektai ir jų GPS koordinatės yra pažymėtos virtualaus gido interaktyviame žemėlapyje) arba keliauti jau sukurtais siūlomais maršrutais.
Ant 10 žymiausių Kauno rajono kultūros paveldo objektų pritvirtinti QR kodai, leidžiantys išmaniai susipažinti su pastato istorija, kurią galima perskaityti su specialia išmaniajame įrenginyje (telefone ar planšetiniame kompiuteryje) esančia QR kodų nuskaitymo programa (programą parsisiųsti galite čia: http://bit.ly/2sxfPl1, http://bit.ly/1cT8KLu ).
Viskas, ką reikia Jums padaryti - tai atidaryti programą, nukreipti išmanųjį įrenginį (telefoną ar planšetinį kompiuterį) ir su įrenginiu nuskaityti ant dominančio objekto pritvirtintą QR kodą. Išmanaus įrenginio ekrane pamatysite objekto vidaus panoraminę nuotrauką ir kitą informaciją, esančią virtualiame gide.

Informacijos vertimas į anglų kalbą, prieiga įvairiais išmaniaisiais įrenginiais, pritraukė nuo bibliotekos nutolusius ar užsienyje gyvenančius vartotojus.

Kuo išskirtinis?

Sukurtas virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ - šiuolaikiška, naujoviška ir estetiška mokymosi, kultūros, literatūros bei knygnešystės Kauno rajone pažinimo priemonė. Surinkta, išsaugota ir patraukliai pateikta informacija sulaukė didžiulio bendruomenės, mokyklų, muziejų, turizmo centro susidomėjimo. Virtualus gidas naudojamas ne tik Viešosios bibliotekos, bet ir kitų kultūros, švietimo įstaigų renginiuose, integruotose pamokose apie kultūrą, jos paveldą, regioninę istoriją. Atliepiant šiandieninio vartotojo poreikius, virtualus gidas išverstas į anglų kalbą ir pasiekiamas įvairiais išmaniaisiais įrenginiais pritraukia nuo bibliotekos nutolusius, įvairių amžiaus grupių ir specialiųjų poreikių taip pat užsienyje gyvenančius vartotojus, besidominčius Kauno rajono kultūriniu paveldu. Virtualus gidas papildo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos fondą nauju, inovatyviu, koncentruotu, ilgalaikę išliekamąją vertę turinčiu informacijos saugojimo rinkiniu ir užtikrina Kauno rajono kultūros ir istorijos vertybių išlikimą bei jų sklaidą.