Virtualus edukacinis žaidimas „Knygos kelias“ | Naujasis knygnešys

Virtualus edukacinis žaidimas „Knygos kelias“

110
Lankytojų simpatijos
Autorius: Kauno apskrities viešoji biblioteka
Kategorija: Mokymasis ir švietimas

„Knygos kelias“ - virtualus interaktyvus edukacinis žaidimas 6-10 vaikams apie knygos gaminimo istoriją. Žaidimas skatina suvokti ir įsisavinti XV - XVI a. knygos gamybos procesus.
Kur galima rasti sprendimą: http://knygoskelias.kvb.lt/

Sprendimo technologinis pagrindas: Virtualus žaidimas (platforma Tuto TOONS)

Sprendimo paskirtis

Virtualus žaidimas „Knygos kelias“ - tai interaktyvus ir smagus būdas mokytis apie knygos istoriją. Žaidime pristatomi du knygos istorijos raidos etapai: iki spausdinimo mašinos išradimo ir po spausdinimo mašinos išradimo. Pasirinkus pirmąjį, vaikai supažindinami su tokiomis sąvokomis kaip rankraštinė knyga, skriptorius, skriptoriumas, inicialas ir kt. Jiems suteikiama galimybė patiems pasigaminti virtualią rankraštinę knygą - surinkti priemones rašalui gaminti, supjaustyti popierių, įrišti knygą, nupiešti inicialinę raidę. Kad sėkmingai galėtų atlikti visas šias užduotis, vaikai turi perskaityti ir įsidėmėti žaidime pateiktą informaciją - prieš kiekvieną knygos rengimo etapą jiems pateikiama informacija apie XV amžiaus rankraštinės knygos gamybos procesą. Antrasis žaidimo etapas - po spausdinimo mašinos išradimo - pateikiamas tokiu pat principu: vaikai, susipažinę su pateikta informacija apie pirmųjų spausdintų knygų gamybą, turi galimybę virtualiai pasigaminti XV amžiaus spausdintą knygą. Šiame etape supažindinama su spausdinimo mašina ir jos išradimu, sąvoka inkunabulas; vaikai turi galimybę sukonstruoti spausdinimo mašiną, sudėlioti tekstą iš metalinių raidžių, pasigaminti rašalą, surišti ir papuošti knygą bei apsaugoti knygą nuo vagysčių - įrašyti prakeiksmą.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Šis žaidimas - nauja ir interaktyvi priemonė mokyti vaikus apie knygos istoriją, gali būti pritaikytas istorijos, lietuvių kalbos pamokose bei neformalaus švietimo užsiėmimuose. Vaikams ne tik pateikiama tekstinė bei vizualinė informacija apie knygų gamybos raidos procesus, tačiau jie žaidimo būdu turi galimybę tuose procesuose sudalyvauti. Kadangi viską vaikai turi atlikti patys - surinkti priemones rašalo gamybai, sukonstruoti spausdinimo mašiną, įrišti knygos bloką ir kt. - skatinamas jų dėmesingumas, pastabumas, informacija geriau įsisavinama.