Talentator bendruomenės mokymosi portalas | Naujasis knygnešys

Talentator bendruomenės mokymosi portalas

Sprendimo kūrėjas: Talentator, UAB Mokomieji filmai
Kategorija: Mokymasis ir švietimas


Kur galima rasti sprendimą: https://training.talentator.com/

Kodėl?

Talentator bendruomenės mokymosi portalas – tai visų pirma švietimo atstovams skirta ugdomojo pobūdžio internetinė svetainė, atsiradusi karantino kontekste. Kai visiems, tame tarpe ir mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų atstovams, teko pereiti mokyti / dirbti nuotoliniu būdu, mokytojai ir administracijos darbuotojai susidūrė su naujais technologiniais iššūkiais. Tad Talentator bendruomenės mokymosi portalas tapo vieta, kur mokytojai gali sulaukti pagalbos integruojantis į technologinį pasaulį.

Sprendimo technologinis pagrindas:

Kaip?

2020 metų kovo 17 dieną Talentator paleido keliais registraciniais žingsniais prieinamą Bendruomenės mokymosi portalą training.talentator.com. Portalas, skirtas įvairiai asmeninei savišvietai, greitai įgavo mokytojų ugdymo platformos formą. Buvo nuspręsta visus, mokytojams aktualius, ekspertiško turinio vaizdo įrašus, įrašyti nuotoliniu būdu ir talpinti lengvai prieinamame Bendruomenės mokymosi portale.

Bendradarbiaujant su Lietuvos mokyklomis ir pavieniais mokytojais bei atsižvelgiant į susiklosčiusią viruso plitimo situaciją, buvo išgrynintos dažniausiai mokytojams kylančios problemos, edukaciniame procese naudojant informacines technologijas.

Atliepiant kylančias problemas, Bendruomenės mokymosi portale mokytojai gali atrasti kelias dešimtis nemokamų mokomųjų vaizdo įrašų lietuvių kalba, kuriuose patys mokytojai dalinasi gerosiomis nuotolinio mokymo praktikomis, ekspertai diskutuoja apie virtualias patyčias ir mokinių bei mokytojų duomenų saugumą virtualioje erdvėje, o Talentator dalinasi „Microsoft Teams“ naudojimosi instrukcijomis pradžiamoksliams.

Išklausę kursus, mokytojai gali gauti sertifikatą, patvirtinantį jų kompetencijų kėlimą.

Kiek įsitraukusių besimokančiųjų turime (duomenys: 2020 liepos 17 d.):

1. Iš viso prisiregistravusiųjų prie training.talentator.com nuo kovo mėnesio: 1210 originalių vartotojų
2. Mokytojų dalis: 968 originalūs vartotojai
3. Žiūrimiausias kursas „Mokytojų ir mokinių saugumas: kaip sustabdyti virtualias patyčias ir apsaugoti skaitmeninę tapatybę?“: 804 peržiūros
4. Išduoti sertifikatai: 2000+

O jeigu kalbėtume apie edukacinius išteklius, Bendruomenės mokymosi portale turime (duomenys: 2020 liepos 17 d.):

1. 22 temų kategorijas
2. 51 kursą
3. 255 individualias pamokas
4. 18 testų
5. 50 ruošiamų kursų švietimo tema

Svarbu paminėti, kad Talentator bendruomenės mokymosi portalas nėra pagrindinė Talentator įmonės veikla ar produktas – tai iniciatyva, kilusi iš socialiai atsakingų darbuotojų, kurie norėjo prisidėti prie karantino keliamų iššūkių sprendimo, savo turimais ištekliais ir turiniu.

Bendruomenės mokymosi portalas kviečia prisijungti visuomenę prie ugdomojo turinio kūrimo ir plėtotės.

Kuo išskirtinis?

Talentator bendruomenės mokymosi portalas sprendžia keletą problemų:

1. Mažai mokomojo turinio švietimo įstaigų darbuotojams lietuvių kalba;
2. Mokomasis turinys yra brangus ir ne visos mokyklos gali jį sau leisti (pavyzdžiui, Microsoft Teams instruktavimo kaina gali siekti 1000€);
3. Virtualioje erdvėje esanti mokomoji medžiaga nebeatitinka karantino ir pokarantininio laikotarpio aktualijų.

Orientuodami Talentator veiklą į minėtų problemų sprendimą sukūrėme platformą, kurioje gali mokytis visi mūsų bendruomenės nariai, įskaitant ir mokytojus.

Kadangi savarankiškas mokymasis gali pasirodyti sudėtingas, savo platformą pritaikėme kuo patogesniam technologijų pradžiamokslių naudojimui. Lengvai naviguojamos temos ir nesudėtinga paieškos funkcija (paieškos langelis, paieškos raktažodžiai) leidžia patogiai ir greitai surasti norimą mokymosi kryptį. Debesijos infrastruktūra leidžia vienu metu sklandžiai mokytis virš 500 000 originalių vartotojų.

Training.talentator.com naujai išbandomos galimybės leidžia testuoti ir tokiu būdu labiau įtraukti besimokančius į procesą. Turinys suskaidytas į trumpesnius vaizdo įrašus, pagal konkrečias temas, todėl galima bet kada sugrįžti prie atitinkamos temos, neperžiūrint ilgų vaizdo įrašų.

Iš duomenų galime daryti prielaidą, kad mokytojams ir kitiems švietimo atstovams portalas pasirodė patogus naudoti – dauguma iš jų peržiūrėjo bent vieną vaizdo įrašą. O paleidus bendruomenės mokymosi portalą, sulaukėme skambučių iš pačių mokyklų skaitmeninio ugdymo ypatumų konsultacijai.