Savaitraštis „Apie muziką“ | Naujasis knygnešys

Savaitraštis „Apie muziką“

Sprendimo kūrėjas: „Kalba muzika“, všį
Kategorija: Kultūra ir turizmas


Kur galima rasti sprendimą: http://apiemuziką.lt

Kodėl?

Savaitraštis „Apie muziką“ – turbūt išsamiausias muzikos naujienų šaltinis Lietuvoje. Ypatingą dėmesį skiriame kokybiškesniems, autorių pasirašytiems tekstams. Atkreipkite dėmesį į leidinio logotipą, ar atpažįstate produktyviausių tekstų autorių pavardes?

Sprendimo technologinis pagrindas: panaudotos tik Lietuvoje vystomos (tačiau ne tik Lietuvoje naudojamos) IT: MailerLite, Paysera...

Kaip?

Paskirtis
Sekmadieniais išeinančiame elektroniniame leidinyje savo dėmesį tausojantiems skaitytojams pateikiame žinias iš per 50-ies organizacijų, žurnalų bei portalų. Savaitraštyje nepublikuojame reklamos, o konkrečia naujiena susidomėjusį skaitytoją siunčiame į pirminį teksto šaltinį. Tokiu būdu išlaikome darnų santykį su skaitytojais ir turinio partneriais.

Ypatingą dėmesį skiriame kokybiškesniems, autorių pasirašytiems tekstams. Publikacijų anotacijas pradedame autorių vardais, o autorinius tekstus iškeliame prieš (dažniausiai reklaminius) pranešimus spaudai. Skatindami autorių (ir skaitytojų) dialogą apie tuos pačius ar panašius muzikinius reiškinius, bet galbūt skirtingas ir keliuose šaltiniuose publikuotas nuomones, pristatančius tekstus pateikiame greta.

Sprendimas
Savaitraštį nuolat tobuliname. 2017 m. pradėję Facebook puslapio formatu, 2018 m. pradžioje tapome nepriklausomu el. savaitraščio leidėju. Sprendimo technologiniam pagrindui panaudotos tik Lietuvoje vystomos (tačiau ne tik Lietuvoje naudojamos) informacinės technologijos: MailerLite, Paysera Tickets, prenumerata.lt.

Savaitraštį prenumeratoriams pristatome el. paštu. Naujienlaiškio formatas ir savaitraštį pristatantis tinklalapis buvo įkvėpti minimalistinio dizaino. Siekiant sutelkti dėmesį į skaitymą, leidinys vengia vaizdų ir maksimizuoja komunikaciją tekstine forma.

Skaitytojų reakcijų laukiame redakcijos el. pašto dėžutėje (tereikia paspausti „atsakyti“ į el. laišką) bei socialiniuose tinkluose: Facebook puslapyje (bei su muzika susijusiose Facebook grupėse), kur taip pat publikuojame charakteringiausias savaitraščio ištraukas. Naudojamos technologijos įgalina sekti skaitomiausių tekstų (autorių bei temų) tendencijas.

Savaitraštį galite rasti tinklalapyje ApieMuziką.lt bei (užsiprenumeravus) savo el. pašto dėžutėje. Savaitraščio archyvas taip pat pasiekiamas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Savaitraščio Facebook puslapio adresas – fb.com/apiemuzika.lt

Poveikis
Savaitraštis – skirtas kokybiniam muzikos naujienų pokyčiui Lietuvoje. Kartu su visa kita kultūrine žiniasklaida, lietuviškų tekstų apie muziką „industrija“ išgyvena krizę: muzikai skirtų leidinių tiražai mažėja, jie išeina nereguliariai, didžioji publikuotų tekstų dalis – anoniminiai (bet dosniau apmokami) pranešimai spaudai. Įgalindami susidaryti bendrą muzikos žinių vaizdą bei palengvindami pažintį su geraisiais pavyzdžiais, visų pirma siekiame padėti tekstų autoriams išsamiau ir patraukliau perteikti muzikos naujienas.

Nuo leidinio gyvavimo pradžios išleidome 150 savaitraščio numerių. Palengva prisistatėme daugumai muzikos leidinių redaktorių, publicistų ir apžvalgininkų. Deja, dviejų metų neužteko pasiekti šimto savaitraščio prenumeratorių ar bent 200 sekėjų Facebook socialiniame tinkle (potencialas yra bent 22 tūkstančiai – tiek Facebook sekėjų per daugiau nei 20 nuoseklaus darbo surinko pats populiariausias ir bene vienintelis profesionalus Lietuvos muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys). Dalyvavimas „Naujojo knygnešio“ konkurse – svarbus žingsnis link savaitraščio siekių įgyvendinimo.

Kuo išskirtinis?

1. Virtualus leidinys reguliariai apjungia įvairiausias temas ir nuomones apie muziką.
2. Darnaus suinteresuotų pusių (leidėjų, autorių ir skaitytojų) bendradarbiavimo pavyzdys.
3. Kaupiami duomenys įgalina tolimesnę refleksiją (pvz.: akademinius tyrimus, tekstų autorių apdovanojimus ir pan.) apie kultūrinį Lietuvos gyvenimą.