Projektas "Asmenybė ir knyga" | Naujasis knygnešys

Projektas "Asmenybė ir knyga"

65
Lankytojų simpatijos
Autorius: Kauno apskrities viešoji biblioteka
Kategorija: Gyvenimo būdas

Projektas „Asmenybė ir knyga“ – tai žymių Lietuvos žmonių mintys apie jų mėgstamiausias ir skaitomiausias knygas. Nuolat pildomas asmenybių sąrašas, septyni klausimai visiems ir begalė skirtingų patarimų ir minčių apie vertas perskaityti knygas.
Kur galima rasti sprendimą: https://asmenybeirknyga.kvb.lt/

Sprendimo technologinis pagrindas: Virtuali paroda WorPress sistemos pagrindu

Sprendimo paskirtis

„Muzikytė tirli pirli“ – skamba Renatos Šerelytės galvoje, nusibodus klausyti, kaip kas nors ilgai ir gražiai šneka. Martynas Starkus galėtų nesustodamas cituoti Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykius“, laiko radęs Vidas Bareikis skaito A. Čechovo „Žuvėdrą“, o įsimintiniausia Rūtos Meilutytės ir Aistės Lasytės knyga – „Mažasis princas“. Šie ir kiti gerai žinomi Lietuvos žmonės ne tik turi patarimų, ką, jų nuomone, verta perskaityti, bet ir mielai dalinasi mintimis apie tai, kuris kūrinys jiems labiausiai įsiminė vaikystėje ar tapo viso gyvenimo knyga. Nereikėtų pulti jiems skambinti, rašyti laiškų ar kitais būdais persekioti klausinėjant „Ką man skaityti?“ – Kauno apskrities viešoji biblioteka tai padarė už jus!
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Projektas "Asmenybė ir knyga" - tęstinė skaitymo skatinimo iniciatyva, kurios tikslas - žymių žmonių pavyzdžiu skatinti jaunimą skaityti ir domėtis knygų kultūra. Virtualios parodos sprendimas gimė iš susidomėjusiųjų kilnojamosiomis parodomis pastabų ir klausimų, ar šiuos įdomius asmenybių patarimus galima rasti internete. Kodėl gi ne? Virtuali paroda nuolatos pildoma naujų asmenybių atsakymais, todėl tikime svetainės išliekamąja verte ir ilgaamžiškumu. Juk geri patarimai nesensta!