Prieš egzaminą | Naujasis knygnešys

Prieš egzaminą

10
Lankytojų simpatijos
Autorius: Leidykla „Šviesa“
Kategorija: m. mokymasis ir švietimas

Šiuo metu mokiniai brandos egzaminams gali ruoštis įvairiais būdais – lankyti papildomas pamokas, mokytis su draugais ar spręsti testus savo telefone.
Kur galima rasti sprendimą: www.priesegzamina.lt

Sprendimo technologinis pagrindas: Kuriant „Prieš egzaminą“ naudota prisitaikančio dizaino („Responsive Web Design“) technologija.

Sprendimo paskirtis

Skaitmeninis „Prieš egzaminą“ sprendimas startavo 2015 m. kaip mobilioji programėlė ir siūlė 1050 užduočių ruoštis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir anglų kalbos egzaminams.

2016 m. „Prieš egzaminą“ išsiplėtė į tikrą skaitmeninį sprendimą ir abiturientams pateikė ne tik programėlę, bet ir testus internete, kurie skirti pasiruošti net šešių dalykų – lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, biologijos, geografijos ir anglų kalbos – brandos egzaminams. Šiais metais abiturientai gali atlikti net 3956 užduotis ir atsakyti į klausimus:

lietuvių kalbos – 843 klausimai,
matematikos – 922 užduotys,
istorijos – 849 užduotys,
biologijos – 590 užduočių,
geografijos – 700 užduočių,
anglų kalbos – 52 užduotys.

Mobilųjį „Prieš egzaminą“ turinį rengia 24 patyrę autoriai – mokytojai praktikai, ruošiantys abiturientus brandos egzaminams. Visi klausimai atitinka brandos egzaminų programas ir reikalavimus.

Abiturientams prie klausimų pateikiami paaiškinimai. Jais naudodamiesi jie užpildo esamas žinių spragas. Atlikus užduotis jiems pateikiami ir sprendimų rezultatai, todėl abiturientai gali sekti savo pažangą ir įsivertinti, kokį galimą balų skaičių gautų laikydami valstybinį brandos egzaminą.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Pagrindinė „Prieš egzaminą“ nauda – tai patikimumas, patogumas ir išmanumas.

Sprendimą sudaro beveik 4000 klausimų ir užduočių, kurie atitinka brandos egzaminų programas ir reikalavimus. Klausimai pritaikyti kiekvienam iš mokomųjų dalykų, todėl atitinkamai pagal egzamino specifiką prie klausimų yra pridėti žemėlapiai, grafikai, formulės, šaltiniai ir kita papildoma informacija.

Abiturientai egzaminų užduotis gali atlikti tiek interneto svetainėje, tiek mobiliojoje programėlėje, ir visi jų sprendimai sinchronizuojasi, todėl jie gali stebėti savo pažangą, nesvarbu, kokiame įrenginyje būtų sprendę testus.

Užduotys gali būti atliekamos bet kur, kur yra interneto ryšys, todėl abiturientai kartu su visa klase naudodamiesi kompiuteriais gali atlikti bandomojo egzamino užduotis pamokos metu, susitikę po pamokų pasitikrinti savo rezultatus telefonuose ar tiesiog patys vieni ruoštis egzaminams namuose.