Pažink fiziką žaisdamas | Naujasis knygnešys

Pažink fiziką žaisdamas

193
Lankytojų simpatijos
Autorius: UAB „Spora“
Kategorija: m. mokymasis ir švietimas

Tai interneto svetainė, papildanti popierinės knygos „Žaislai, įdomūs bandymai ir žaidimai“ turinį. Skaitytojas, naudodamasis išmaniuoju telefonu, prie iliustruoto ir aprašyto bandymo ar įdomaus žaidimo, nuskenavęs QR kodą patenka į interneto svetainę.
Kur galima rasti sprendimą: idomu.tev.lt

Sprendimo technologinis pagrindas: html5

Sprendimo paskirtis

Išmanieji žaislai arba moksliniai žaislai, kuriuose įdomiu, netikėtu būdu pasireiškia fizikos dėsniai, žinomi jau nuo seno, ypač Tolimųjų Rytų šalyse – Kinijoje ir Japonijoje. Deja, Lietuvoje nedažnai jų pamatysi, nebent mūsų šalį pasiekia kurio nors žaislo mada.
Svetainėje pateikiama vaizdo medžiaga, susijusi su knygoje aprašytu pavyzdžiu. Neturint knygos, svetainėje galima rasti nemažą kiekį įdomių video filmukų, kurie skatina domėjimąsi fizikos mokslu ir įdomiais bandymais.

Plačiau apie demonstruojamus bandymus ir žaislus galima pasiskaityti Romualdo Karazijos knygoje „Žaislai, įdomūs bandymai ir žaidimai“ (leidykla TEV, 2014).

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Tai puiki galimybė geriau suprasti kai kurių sudėtingų žaislų veikimą, išsamiau susipažinti su retesniais žaislais bei įžvelgti įdomiąją fizikos pusę.