Nemokama virtuali vaizdo pamokų biblioteka | Naujasis knygnešys

Nemokama virtuali vaizdo pamokų biblioteka

80
Lankytojų simpatijos
Autorius: VšĮ "ELEKTRONINIO ŠVIETIMO STUDIJA"
Kategorija: e. mokymasis ir švietimas

Vadovaudamiesi pasauline tendencija, kad geriausių mokytojų pamokos turi būti laisvai pasiekiamos internete, kuriame interaktyvią vaizdo pamokų platformą www.vaizdopamokos.lt.
Adresas internete: www.vaizdopamokos.lt

Elektroninio turinio sprendimo paskirtis

Virtuali biblioteka - www.vaizdopamokos.lt yra papildomas mokymosi būdas ineternete. Interaktyvią biblioteką sudaro savanorių lietuvos mokytojų vaizdo įrašai, kuriuose dėstoma vidurinė mokyklos pamokų medžiaga. Išnaudojant informacines technologijas bei kartu išplečiant virtualios erdvės suvokimą, ne vien kaip pramogų šaltinio, bet kaip apie pilnaverčio ir naudingo šviečiamojo įrankio, siekiama kūrybiškai pateikti šviečiamąjį turinį ir priemones, sujungiant jas į aktyvios veiklos platformą.

Virtualią platforma sudaro: formalaus ir neformalaus turinio vaizdo pamokų biblioteka. Vaizdo pamokos bus skirstomos į koncentrus pagal vidurinių mokyklų ugdymo programą. Taip mokiniai lengvai orientuosis virtualioje bibliotekoje. Virtualios pamokos suteikia galimybę mokiniams individualizuoti mokymosi procesus, pakartotinai išklausyti informaciją.

Dėl lanksčios internetinės prieigos tėvai ir suinteresuoti asmenys taip gali kontroliuoti mokymo turinį ir prisidėti prie jo tobulinimo pastabomis, komentarais, pasiūlymais. Vaizdo pamokos taip pat skatina pedagogus aktyviai domėtis mokslo naujovėmis, kelti profesinę kvalifikaciją.

Per metus, savanoriai mokytojai jau sukūrė per 100 vaizdo pamokų, kurios sulaukė virš 190 tūkstančių peržiūrų, kas patvirtina projekto tikslingumą.

Elektroninio turinio sprendimo nauda ir patrauklumas

· Interneto svetainėje talpinamos vaizdo pamokos, yra prieinamos visuose Lietuvos regionuose ir bet kuriuo paros metu. Taip sudaroma galimybė ir užsienyje esančių Lietuvių vaikams mokytis savo gimtąja kalba, palaikyti glaudesnį ryšį su savo tėvyne. Atrasti joje naujas galimybes. Vaizdo pamokų tiekimas visam pasauliui, 24 valandas per dieną, 7 dienas per savaitę.

· Suteikiama prieiga provincijų moksleiviams prie moderniausių informacijos šaltinių ir aukščiausios kvalifikacijos pedagogų. (prieiga prie interneto yra daugumos mokyklų bibliotekose).

· Mokinys turi galimybę pažiūrėti pamoką, jei sirgo ar dėl kitos priežasties praleido pamoką, taip jam jam suteikiama galimybė užpildyti mokymosi spragas, o pedagogui - nereikia papildomai aiškinti praleistą temą.

· Sukuriamas individualizuotas mokymasis savo tempu.

· Visiem prieinama projekto informacija užtikrins sklandų jos naudojimą ir sklaidą.