Rūta Mickienė
Matyk ką girdi – balso ar kito garso vizualizacija vandenyje
2013

Kur galima rasti sprendimą: aqualingua.org

Kodėl ir kaip?

Aqua Lingua (patentuota 2012 m.) technologija apjungia mokslą, meną ir technologijas. Nematomos garso bangos naudojant kimatikos procesą ir kompiuterinę programą verčiamos matomais vandens paviršiaus virpesiais. Nuo pasaulyje atliekamų kimatikos eksperimentų, kurių metu vizualizuojamas tik konkretus tuo metu skambantis garso dažnis Aqua Lingua vizualizacijos skiriasi tuo, kad į vieną vaizdą sutalpinami visi tęstinio garso dažniai išsidėstę laike. Garso montavimo programa įrašo takelį, tarsi paverčia vertikaliai ir suskaido atskirais dažniais. Tai įgalina visus įraše esančius dažnius nuskambėti vienu momentu ir sukurti bendrą visų garso bangų vaizdą. Žinoma, yra laiko limitai. Dėl programos pajėgumų dabar vizualizuojamos frazės iki 20 žodžių arba bet koks garsas iki 20 sekundžių trukmės. Susluoksniuoti iki sekundės dalies dažniai (garso bangos) virpina garsiakalbyje įmontuotame rezonansiniame inde esantį vandenį. Vandens paviršius atkuria visas vienu metu skambančias bangas, jis apšviečiamas ir fotografuojamas. Taip sukuriamas pilnas individualiu balsu ištartų žodžių vaizdas ir galima pamatyti, tai kas sakoma ir girdima. Kiekviena individualaus balso sukurta vizualizacija yra autorinė ir vienetinė, jos vizuali struktūra priklauso ne tik nuo asmeninių balso dažnių, kurie it pirštų atspaudai neturi antrininkų, bet ir nuo emocijos, tembro, pauzių ir žinoma, tariamų žodžių. Tas pats žodis, ištartas skirtingų žmonių, sukurs visiškai skirtingus vaizdus. Įrašo autorius tampa paveikslo kūrėju, jis pasirenka vaizdo formą, kuri priklauso nuo rezonansinio vandens indo – apskritimą, kvadratą ar stačiakampį, pasirenka šviesos, kuria apšviečiamas vibruojantis vanduo, spalvą ir paveikslo foną, o grafinį piešinį sukuria jo balsas. Aqua Lingua – tik tarpininkas, technologijų dėka sujungiantis skirtingus dalykus, garsą, vandenį, šviesą į bendrą visumą. Vizualizacija papildoma QR kodu, kurį nuskaičius išmaniuoju telefonu galima girdėti garsą sukūrusį vaizdą.

Kuo išskirtinis?

Suteikiama galimybė pamatyti nematomas garso bangas. Kūrimo procesas nereikalauja papildomų kompetencijų ir leidžia kiekvienam realizuoti kūrybinį potencialą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.