Mano Seimas | Naujasis knygnešys

Mano Seimas

Autorius: "Transparency International" Lietuvos skyrius (TILS)
Kategorija: Valdžia ir piliečių įsitraukimas

„ManoSeimas.lt“ leidžia gyventojams greitai ir paprastai sužinoti, kokie sprendimai priimami Seime, kiek aktyviai Seimo nariai dalyvauja posėdžiuose ir balsavimuose, kokius teisės aktų projektus politikai teikia bei kiek sėkmingai.
Kur galima rasti sprendimą: http://manoseimas.lt/

Sprendimo technologinis pagrindas: Įžvalgų ir duomenų teikimas atvirų duomenų formatu

Sprendimo paskirtis

„ManoSeimas.lt“ - tai pirmasis portalas, kuris paprastai ir greitai gyventojams pristato Seimo narių darbą, parodo, kiek aktyviai kiekvienas politikas ar frakcijos dalyvauja posėdžiuose ir balsavimuose, kiek aktyviai teikia teisės aktų projektus ir kiek tų pasiūlymų būna priimti.

Iki šiol informacija apie Seimo narius ir jų balsavimus būdavo teikiama nepatogiai, nebuvo galima Seimo narių darbo lyginti tarpusavyje ar greitai sužinoti, kuri frakcija Seime aktyviausia. Tai išsprendė "ManoSeimas.lt", pasiūlęs paprastai rasti rinkėjus bei kitus gyventojus dominančią informaciją.

Visus svetainėje kaupiamus duomenis galima parsisiųsti CSV formatu. Tai reiškia, kad duomenys teikiami atvirų duomenų formatu ir jie gali būti toliau naudojami kituose tyrimuose ar iniciatyvose. Tikimasi, kad palengvinus duomenų prieinamumą gyventojai, NVO, IT specialistai ir kiti galės lengviau suprasti, kaip vertinti savo išrinktus politikus, prireikus atlikti tolesnes analizes.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

"ManoSeimas.lt" apsilankymų statistika rodo, kad gyventojai stebi politikų veiklą ir nori geriau suprasti, kiek intensyviai jie dirba kadencijos metu.

Iki šiol svetainėje apsilankė daugiau nei 136 tūkst. unikalių vartotojų, jie paprastai pažiūri 7 skirtingus puslapius - susipažįsta su skirtingų Seimo narių darbo rodikliais bei lygina juos tarpusavyje.

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą