Krašto Paveldo Gidas | Naujasis knygnešys

Krašto Paveldo Gidas

15
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Kategorija: m. kultūra ir turizmas


Kur galima rasti sprendimą: www.krastogidas.lt

Kodėl?

Krašto paveldo gidas - tai interaktyvus kultūros paveldo žemėlapis Klaipėdos miesto ir rajono bei Plungės rajono gyventojams ir svečiams, kurie nori daugiau sužinoti apie šių regionų istoriją ir kultūrinę vertę.

Sprendimo technologinis pagrindas:

Kaip?

Krašto pavelgo gidas - Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos projektas, vykdomas nuo 2014 m., kuriuo siekiame žmonėms pateikti patikimą ir išsamią kultūros paveldo informaciją. 2016 m. balandžio 1 d. Lietuvai ir pasauliui buvo pristatyta mobili programėlė Klaipeda Heritage Guide, kurią galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės ir ją naudojant keliauti Klaipėdos ir Plungės krašte, pažinti kultūros verrtybes, istoriją ir praeitį. Visa informacija Krašto paveldo gide pateikiama trimis užsienio kalbomis: anglų, vokiečių ir rusų. Gidą pildo Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės viešoji M. Valančiaus biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Pajūrio regioninis parkas.

Krašto paveldo gido turinys praturtintas kultūros paveldo objektais ir patikima bei išsamia informacija apie juos, su aprašymais ir vaizdo bei garso medžiaga, taip pat jame pateikiami objektus jungiantys teminiai maršrutai, kuriais galima keliauti.

Kuo išskirtinis?

Krašto paveldo gidas ir Klaipeda Heritage Guide programėlė leidžia kiekvienam susipažinti su šio krašto istorija, kultūra, išlikusiais ir jau išnykusiais kultūros objektais. Taip pat ten talpinama naudinga informacija besimokantiems ar studijuojantiems, be to tai puiki neformaliojo ugdymo priemonė. Šio gido dėka galima lengvai ir patogiai pažinti savo kraštą, kultūros ypatumus bei smagiai ir naudingai leisti laisvalaikį.