Kaunastic maršrutai | Naujasis knygnešys

Kaunastic maršrutai

Sprendimo kūrėjas: Kaunas IN


Kur galima rasti sprendimą: https://kaunastika.lt/

Kodėl?

VšĮ „Kaunas IN“ vykdo verslo ir turizmo sektorių plėtrą Kauno mieste bei didina miesto žinomumą užsienyje. Kitaip tariant, vienas iš organizacijos tikslų yra sukurti sąlygas, kurios padėtų turizmo sektoriui mieste augti. Organizacijos veiklos apima: • Dalyvavimas turizmui skirtuose renginiuose bei parodose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pristatant Kauną. • Dalyvavimas derybose su trečiosiomis šalimis, kuriant turizmui palankias sąlygas (derinant skrydžių kryptis, kultūrinius ir istorinius objektus ir pan.) • Kauno turizmo prekės ženklo „It‘s kaunastic“ kūrimas ir plėtojimas • Turizmo statistikos ir duomenų rinkimas bei teikimas • Teminių maršrutų kūrimas ir platinimas • Ekskursijų organizavimas • Konsultacijos ir tarpininkavimas bendradarbiaujant su svetingumo sektoriaus verslais • Svetingumo mokymai HoReCa sektoriui • Atvykusių turistų konsultavimas turizmo informacijos centre • Miestą reprezentuojančios atributikos kūrimas ir platinimas • Turistams aktualių naujienų kūrimas ir skleidimas žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose. Visus organizacijos darbus ir kuriamą bendruomenę galima pamatyti čia: https://visit.kaunas.lt/lt/ Prieš pandemiją Kauno turizmo sektorius augo, o turistų iš įvairių šalių skaičius sparčiai didėjo. Tikslinėmis rinkomis buvo pasirinktos D. Britanija, Airija, Italija, Vokietija, Lenkija, Latvija, Estija, Suomija, Izraelis ir Japonija. Į šias rinkas buvo suplanuotos įvairios komunikacijos kampanijos ir veiksmai, o taip pat siekta sukurti/išryškinti kitų šalių paveldą Kaune, pavyzdžiui, turai ir maršruti dedikuojami Japonijai, Skandinavimai, žydų paveldui. Komunikacija pagrinde vykdoma lietuvių ir anglų kalbomis, tačiau dalis komunikacijos yra išversta į 11 kalbų. Žinoma, turizmo centre lankytojai laukiami iš bet kurio pasaulio kampelio. Paskelbus griežtus apribojimus keliauti, siekėme išlaikyti savo veiklas ir jas adaptuoti, kad jos pasitarnautų visiems pasiilgusiems kelionių džiaugsmo ir leistų bent kiek atsipalaiduoti. Svetingumo sektoriui siekiame padėti greičiau atsistoti ant kojų po pandemijos. Tad įvedus karantiną Lietuvoje mes įžvelgėme didžiulį potencialą Kauno miesto gyventojams tapti turistais savo mieste ir turizmo sektoriaus paslaugų vartotojais. Daugelis yra įpratę keliauti jau pažįstamomis gatvėmis, o istorinius objektus mieliau lanko svečiuodamiesi kitose šalyse nei savo gyvenamajame mieste. Sujungdami šias įžvalgas su skaitmeninėmis galimybėmis, pristatėme skaitmenizuotus kaunastic maršrutus.

Kaip?

Kaunastic maršrutai – tai nemokami turai/maršrutai, kurie leidžia vienam keliautojui ar jų grupelei sužinoti daugiau apie spalvingą miesto praeitį bei sau patogiu metu patyrinėti mažiau lankomas miesto dalis.

Parengti 28 turai lietuvių kalba ir 20 – angliškai, su tikslu ateityje plėsti šią duombazę. Čia kelionių planus, kaip juos galima pavadinti, ras tiek keliaujantieji pavieniui, tiek šeimomis ar su draugais. Turų temos yra nuo gatvės meno, archtektūros, filmų filmavimo lokacijų, žaliųjų kampelių ir gamtos atradimų iki istorinio lietuvių, japonų, vokiečių, skandinavų, žydų bei kitų kultūrų atspindžių Kauno mieste.

Visus juos galima pamatyti čia: https://kaunastika.lt/

Kuo išskirtinis?

Skaitmeninis. Būdami karantine ir supami nežinomybės gyventojai nusipelnė pakeliauti, kad ir vos kelis kilometrus nuo savo namų durų ir atrasti kitų šalių bei kultūrų atspindžius visai šalia. Skaitmeniniai turai yra išskirtiniai tuo, jog yra itin lengvai prieinami, pritaikomi kiekvienam asmeniškai, nes galima apjungti kelis turus į vieną kelionę, ar aplankyti tik dalį objektų iš vieno turo. Kelionės laiką, būdą bei transportą lengva pasirinkti pačiam keliaujančiam.

Įvairovė. Maršrutų gausa (net 28 lietuvių kalba) ir jų tematinė įvairovė leidžia Kauno miestą pažinti įvairiais kampais, atrasti netikėtus patiekalus, pažinti architektūros paveldą, sužinoti daugiau apie istorines asmenybes ir pan. Visi maršrutai yra nemokmi ir laisvai prieinami kiekvienam, kuris jaučia potraukį keliauti.

Išskirtinis bei įtraukiantis dizainas. Iš konkurentų kaunastic maršrutai išsiskiria tuo, jog visi turai yra stilizuoti, o ne tik suteikia faktinę informaciją. Unikalios išvaizdos, kupini šmaikščių aprašymų maršrutai ne tik atskleidžia, ką reiškia kaunastic dvasia, bet ir įkvepia keliauti.

Mūsų socialinių tinklų paskyros, kuriose galima pamatyti ir keliaujančiųjų maršrutais atsiliepimus:

https://www.instagram.com/kaunastic/
https://www.facebook.com/kaunastika

Video nuoroda: https://kaunastika.lt/

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą