Interaktyvios Zarasų miesto gatvių istorijos | Naujasis knygnešys

Interaktyvios Zarasų miesto gatvių istorijos

Sprendimo kūrėjas: Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka


Kur galima rasti sprendimą: Zarasu viesosios bibliotekos Šeimos skaitmeniniu veiklu centre Zarasų viešosios bibliotekos Šeimos skaitmeninių veiklų centre http://www.zarasubiblioteka.lt/lt

Kodėl?

Zarasai turi kurortinės teritorijos statusą. Zarasų viešoji biblioteka yra pripažinta rajono kultūrinio turizmo objektu. 2019 m. viešoji biblioteka pasirinkta rajono savivaldybės projekto „Zarasai HUB“ vieta, kurioje nuotoliniu būdu, grožėdamiesi puikiais vaizdais, dirba specialistai iš visos Lietuvos. Reaguodama į šiandieninius kultūrinio turizmo plėtros poreikius, kas yra vienas iš svarbių akcentų ilgalaikiame Zarasų rajono savivaldybės plane, didindama kultūros paveldo informacijos prieinamumą, Zarasų viešoji biblioteka užima svarbią nišą. Bibliotekoje kuriami inovatyvūs produktai, panaudojant technologijas ir populiarinant kraštotyros ir grožinę literatūrą, kurie skatina domėjimąsi kraštu, kraštotyros informacija, prisideda prie vartotojo ir turisto informuotumo didinimo ir sklaidos.

Kaip?

Zarasų viešojoje bibliotekoje lankytojams siūlome vieną naujausių interaktyvų Zarasų miesto gatvių turą, jungiantį technologinius sprendimus ir kraštotyros turinį, sukurtą su „Glukmedia“. Fizinis veiksmas – dviračio minimas – yra susietas su dideliame ekrane besikeičiančiais gatvių vaizdais. Ir ši fizinio veiksmo, vaizdų ir garsų aplinka sukuria naujas patirtis. Interaktyvaus dviračio ture 10 senesnių Zarasų miesto gatvių, pasižyminčių įdomesniais objektais ar turinčių istorinių asmenybių pavadinimus: D. Bukonto gatvė; K. Būgos gatvė; Dariaus ir Girėno gatvė; Sinagogos gatvė Vytauto gatvė; Sėlių aikštė; Bajorų gatvė; Žalioji gatvė; Savanorių gatvė; Šiaulių gatvė. Gatvės sujungtos į tris maršrutus.
Mindami elektroninį dviratį lankytojai virtualiai važinėjasi gatvėmis, mato jų pavadinimus, klausosi pasakojimų. Pasakojimuose lankytojai išgirsta glaustą istorinę ir faktologinę informaciją (pvz., kokio ilgio gatvė, kada suformuota, kaip istoriškais keitėsi pavadinimai, kokie pagrindiniai objektai išdėstyti, kuom ji unikali ir pan.).

Kuo išskirtinis?

Naudojant produktą galima minti elektroninį dviratį greičiui ir važiuojant gatvėmis rinkti taškus. Pabaigus maršrutą ekrane rodomas stipriausiųjų penketuko laikas, per kurį įveiktas maršrutas. Galima rinktis lėto minimo virtualius maršrutus su pasakojimais apie gatves. Lankytojui informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.
Elektroninį dviratį gali minti bet kurio amžiaus lankytojas. Vaikai dažniausiai renkasi maršrutus greičiui, suaugusieji ¬– maršrutus su pasakojimais.
Technologiniai sprendimai tokie paprasti, kad užtenka tik vieną sykį paaiškinti ir maršrutus gali valdyti patys lankytojai.
Interaktyviu ištekliumi naudojasi ne tik bibliotekų lankytojai, bet ir daugybė turistų, besilankančių bibliotekoje. Didėja lankytojų informuotumas ir miesto žinomumas.
Naujoji paslauga yra skirta savišvietai ir švietimui, nes talpina daug pažintinės medžiagos, gali būti naudojama edukaciniuose užsiėmimuose, kultūrinio savitumo plėtojimui, visuomenės laisvalaikio turtinimui.
Interaktyvus dviračio turas domina šiuolaikinę jaunąją kartą: tie, kuriems knygos nebeįdomios, atranda galimybę minant dviratį išgirsti naujos kraštotyros informacijos ne tik apie savo, bet ir kaimyninį rajoną.
Patrauklus naudojimasis sukurtu produktu sustiprina senjorų skaitmeninius gebėjimus ir skatina pasportuoti.
Interaktyvaus dviračio turas, laikui bėgant nepraras vertės, nes jame užfiksuoti vaizdai ir informacija taps istorija – miesto gatvės keičiasi.

Video nuoroda: https://youtu.be/THMDpAFIUZw

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą