GetPet | Naujasis knygnešys

GetPet

Autorius: GetPet komanda
Kategorija: Gyvenvietės ir urbanizacija

Miestiečiai vis palankiau žiūri į naminius gyvūnus, įvertina jų psichoterapinę naudą ir svarsto apie keturkojų priėmimą į šeimas. Kaip padrąsinti žmones gyvūnus ne tik pirkti, bet ir pakviesti juos globoti benamius gyvūnėlius, kurie glaudžiasi prieglaudose? Sukūrėme programėlę GetPet, kurioje patraukliu būdu galima susipažinti su šuniukais iš Lietuvos benamių gyvūnų prieglaudų. Mūsų tikslas - sukurti šiuolaikišką kanalą, padedantį sujungti beglobius gyvūnus su naujais šeimininkais.
Kur galima rasti sprendimą: https://www.getpet.lt/

Sprendimo technologinis pagrindas: Mobilioji aplikacija Android ir iOS įrenginiams - telefonams bei planšetėms.

Sprendimo paskirtis

GetPet iniciatyva gimė prieš gerą pusmetį vykusio Hack4Vilnius renginio metu. Tai idėjų ir sprendimų maratonas, skirtas patobulinti sostinę. Mūsų sprendimas - programėlė, kurioje susiburia Vilniaus beglobiai šunyčiai, ieškantys naujų šeimininkų. GetPet ne tik tapo renginio nugalėtoju, bet žinia apie iniciatyvą nuskambėjo visame pasaulyje.

GetPet - panašį į Tinder pažinčių programėlę, tik į pasimatymą eini su keturkoju. Atsidarai GetPet - į tave spokso kudlius. Jei sužavėjo, brauki pirštu į dešinę, jei ne - brauki į kairę ir randi kito šuniuko anketą. Anketoje rasi ne tik nuotraukų, bet ir gyvūnėlio istoriją.

Radai mėgstamą šunytį? Susitark dėl pasimatymo - atvyk į prieglaudą pabendrauti. Pamaitink, pavedžiok, pažaisk - susipažink. Jie nori pabūti kartu.

Apsisprendei šuniuką priglausti į savo šeimą? Pasiimk į namus. Pirmas dvi savaites tau padės asmeninis GetPet mentorius - jis patars įvairiais klausimais ir padės pažinti naująjį augintinį. Jei pasiruošimo laikotarpis praeis sklandžiai - valio, turi naują šeimos narį!

Ir visa tai - nemokamai.

Šiuo metu GetPet plečiasi. Prie jos prisijungs prieglaudos iš visos Lietuvos, šalia šuniukų programėlėje atsiras ir katytės. O dar tolimesni GetPet žingsniai - integruoti gyvūnų prieglaudas ir už Lietuvos ribų.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Problema, su kuria susiduriame - aiški. Visiems pažįstama ir lydinti miestus daugybę amžių. Tai - benamiai gyvūnai. Gatvėse ir perpildytose gyvūnų globos namuose.

Šalia to, atlikę tyrimus pastebėjome, kad visuomenėje šiandien, ypatingai tarp jaunų žmonių bei jaunų šeimų, keičiasi požiūris į naminius gyvūnus. Žmonės nori priimti gyvūnus į savo šeimas, tačiau nedrįsta priimti sprendimo.

GetPet prie šių problemų sprendimo prisideda dviem būdais: nauja skaitmenine platforma bei asmenine mentoryste.

GetPet programėlė - patogi priemonė susipažinti ir užmegzti pirmą ryšį su benamiais gyvūnais, esančiais netoliese.

Tad visų pirma - tai centralizuotas, šiuolaikiškas kanalas, jungiantis benamius keturkojus su potencialiais šeimininkais. GetPet veikimo principas - paprastas, intuityvus, pažįstamas kiekvienam jaunam žmogui.

Techninis įgyvendinimas yra minimalistinis, elegantiškas, tarp-platforminis - veikia tiek ant Android, tiek ant Apple įrenginių. Šalia vartotojo programėlės sukurta ir internetinė (back-end) platforma prieglaudoms - keliais paspaudimais jos darbuotojai gali administruoti savo gyvūnus GetPet programėlėje.

Kaip skaitmeninis sprendimas GetPet gali lengvai plėstis. Bet kurios Lietuvos ir užsienio prieglaudos gali tapti GetPet dalimi. Čia greitu metu bursis ne tik benamiai šuniukai, bet ir katės, o gal net ir kiti gyvūnėliai.

Antra, GetPet - ne tik skaitmeninis informacijos srautas. Tai ir savanorių bei mentorių komanda, kuri asmeniškai padeda naujiems šeimininams susipažinti su augintiniais bei įprasti prie naujo gyvenimo būdo. Prie GetPet iniciatyvos prisijungė tiek mėgėjai, tiek profesionalai, siekiantys pakeisti "šunišką gyvenimą" :)