Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema | Naujasis knygnešys

Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema

5
Lankytojų simpatijos
Autorius: Lietuvos aklųjų biblioteka
Kategorija: e. įtraukimas ir įgalinimas

Virtuali aklųjų biblioteka – Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) paslauga, kur galima rasti skaitmeninius garsinius, tekstinius, daugiafunkcius leidinius. Juos galima skaityti, klausytis svetainėje arba atsisiųsti.
Adresas internete: elvis.labiblioteka.lt

Elektroninio turinio sprendimo paskirtis

Virtuali aklųjų biblioteka (VAB) – Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) paslauga, pasiekiama per Elektroninių leidinių valdymo informacinę sistemą (ELVIS). Paslauga prieinama visiems, bet, remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, visas fondas yra skirtas regos ar kitą negalią turintiems asmenims, dėl kurios jie negali skaityti įprasto formato leidinių. ELVIS galima rasti skaitmeninius garsinius, tekstinius, daugiafunkcius leidinius. Juos galima skaityti, klausytis svetainėje (tam yra įdiegtas grotuvas) arba atsisiųsti į asmeninius kompiuterius ar mobiliuosius įrenginius. Sistema suteikia vartotojams papildomų galimybių: prenumeruoti personalizuotus naujienlaiškius, vertinti ir komentuoti leidinius, teikti pageidavimus dėl leidžiamų leidinių, siūlyti naujus skaitovus, bendrauti su kitais vartotojais, administracija.

Elektroninio turinio sprendimo nauda ir patrauklumas

Virtualioje aklųjų bibliotekoje galima apsilankyti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, bet kokią metų dieną. VAB yra „biblioteka be sienų“ – į ją galima patekti iš bet kurios vietos, kur yra internetas. Tai reiškia, kad bibliotekos paslaugas galima gauti ir esant namuose ar išvykus į užsienį. VAB sutrikusios regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti įprastinių leidinių, turintiems žmonėms suteikia galimybę naudotis visaverte bibliotekos paslauga savarankiškai, neprašant kitų žmonių pagalbos palydėti į biblioteką , nesirūpinant transportu. Norint naudotis teikiamomis galimybėmis, reikia turėti pagrindinius kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir žinias – taigi VAB skatina neįgaliųjų bendruomenės informacinio raštingumo įgūdžius. VAB yra patraukli tuo, kad čia galima rasti pačius naujausius Lietuvos aklųjų bibliotekos leidinius tuoj pat po jų įgarsinimo ar parengimo – realiojoje bibliotekoje tenka laukti, kol bus padarytas reikiamas leidinių tiražas, kol leidiniai bus apipavidalinti, sutvarkyti ir pateks į skaitytojų aptarnavimo padalinius. Be to, VAB vartotojas niekada neturi laukti eilėje, jei jo norimą leidinį skaito kiti skaitytojai – VAB suteikia galimybę visada rasti pageidaujamą knygą ir kokybišką jos įrašą.