Elektroninis (audio) gidas - išmanioji programėlė „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“. | Naujasis knygnešys

Elektroninis (audio) gidas - išmanioji programėlė „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“.

253
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija
Kategorija: Kultūra ir turizmas


Kur galima rasti sprendimą: Google Play ir App Store (programeles pavadinimas - "Klaipeda Guide")

Kodėl?

Elektroninis (audio) gidas - išmanioji programėlė „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“. TIKSLAS - ši programėlė VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dovana miesto turizmo plėtrai, gyventojų savišvietai, pramogų ir užimtumo skatinimui. Nuo šiol turistai, kruiziniai keleiviai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai gali išsamiai susipažinti su uostamiesčio istorija ir kultūra naudodamiesi audio gidu „Klaipėda Guide“. 2018 m. liepos mėn. VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija sukūrė išmaniąją programėlę – audio gidą „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“ . Ši išmanioji programėlė tai audio gidas (garso takelis), kuris yra susietas su programėlėje eksponuojamu miesto žemėlapiu ir jame nurodytomis lankytinomis vietomis, bei GPS navigacine sistema. Tai turistinis maršrutas pėsčiomis po Klaipėdos senamiestį, kur pasivaikščiojimo nurodytu maršrutu metu galima išgirsti nuotaikingą, miesto simbolio Taravos Anikės pasakojimą apie uostamiesčio istoriją ir lankytinas vietas.

Sprendimo technologinis pagrindas: Išmanioji programėlė

Kaip?

Elektroninis (audio) gidas - išmanioji programėlė „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“.

Šis skaitmenizacijos laikotarpis - išmaniųjų technologijų era - puiki terpė lengvai prieinamai ir pasiekiamai savišvietai. Nuo šiol Klaipėdos miesto svečiai parsisiuntę išmaniąją programėlę "KLAIPEDA GUIDE" iš Google Play arba Apple Store išmaniųjų programėlių parduotuvių - NEMOKAMAI gali susipažinti su uostamiesčio istorija ir kultūra.

Čia išgirsite - Klaipėdos miesto simbolio Taravos Anikės pasakojamus, nuotaikingai pristatytas miesto istorijos, nutikimus, legendas, knygų ištraukas. Garso takelyje taip pat skamba dainos, eilėraščiai, girdisi uosto gausmas, jūros bangų mūša, viduramžių miesto šurmulys.... Ši garsų aplinka leidžia turistui pasivaikščiojimo metu pasinerti į miesto istorijos sūkurį, pajusti jo dvasią ir pulsą. Maršruto pabaigoje autoriai kviečia „įkvėpti patyrimų dvasios", atsipalaiduoti, pasimėgauti viešnage Klaipėdoje.

Šiame garso takelyje beveik nėra istorinių datų ir įvykių. Čia istorija perteikiama per emocinius, patrauklius siužetinius pasakojimus. Kuriama šilta emocija, betarpiškas svečio ir miesto kontaktas - tai įsimintina ir patraukli pažintis su uostamiesčiu.

Ši programėlė VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dovana miesto turizmo plėtrai, gyventojų savišvietai, pramogų ir užimtumo skatinimui. 2018 m. liepos 23-ąją programėlė simboliškai padovanota Klaipėdos miestui t.y. VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrui.

Išmanioji programėlė - audio gidas parengta trimis kalbomis lietuvių, anglų ir vokiečių. Senamiesčio žemėlapyje - maršrute yra nurodyta 17 stotelių , pristatyti 35 lankytini objektai, eksponuojama daugiau kaip 80 nuotraukų.
Programėlėje taip pat yra parengti 3 trumpi pristatymai apie Lietuvą, Klaipėdą ir Klaipėdos uostą.

Be to, programėlėje yra suformuota atsiliepimų ir įvertinimų skiltis, kurioje kiekvienas gali įvertinti programėlę arba nurodytu elektroninio pašto adresu parašyti laišką ir pateikti savo nuomonę ir tokiu būdu dalyvauti ateityje papildant programėlės turinį.

Programėlė skirta Android ir IOS operacinėms sistemoms, ji gali veiki ir be interneto prieigos.

Neabejotinai, ši programėlė tai evoliucionuojantis įrankis: jis bus pildoma, plečiama, keičiama kartu su miesto ir uosto plėtra, laikmečiu, atsižvelgiant į turistų ir uostamiesčio gyventojų poreikius ir lūkesčius.

Išmaniosios programėlės generalinis rangovas – UAB „Peritus sprendimai“. Istorinę medžiagą surinko ir Taravos Anikės pasakojimą sukūrė rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė.

Kuo išskirtinis?

Elektroninis (audio) gidas - išmanioji programėlė „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“. Ši programėlė VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dovana miesto turizmo plėtrai, gyventojų savišvietai, pramogų ir užimtumo skatinimui.

Klaipėdos audio gido išskirtinumas – tai siužetinis miesto simbolio Taravos Anikės pasakojamos, jos perteikiamos miesto istorijos, nutikimai, legendos, knygų ištraukos. Garso takelyje taip pat skamba dainos, eilėraščiai, girdisi uosto gausmas, jūros bangų mūša, viduramžių miesto šurmulys....

Taravos Anikės "lydi" klausytoją viso maršruto metu, o garsų aplinka leidžia turistui pasivaikščiojimo metu pasinerti į miesto istorijos sūkurį, pajusti jo dvasią ir pulsą. Maršruto pabaigoje, autoriai kviečia „įkvėpti patyrimų dvasios", atsipalaiduoti, pasimėgauti viešnage Klaipėdoje“.

Šiame garso takelyje beveik nėra istorinių datų ir įvykių, čia istorija perteikiama per emocinius, patrauklius siužetinius pasakojimus. Kuriama šilta emocija, betarpiškas svečio ir miesto kontaktas - tai įsimintina ir patraukli pažintis su uostamiesčiu.