Edukacinis papildytos realybės žaidimas "Atsargus internete" | Naujasis knygnešys

Edukacinis papildytos realybės žaidimas "Atsargus internete"

55
Lankytojų simpatijos
Autorius: UAB "Gluk Media"
Kategorija: e. mokymasis ir švietimas

“Atsargus internete” tai interaktyvus edukacinis papildytos tikrovės žaidimas skirtas vaikams nuo 8 metų. Interaktyvaus sprendimo tikslas - žaisminga ir inovatyvia forma supažindinti jaunuosius interneto vartotojus su saugiu elgesiu internetinėje erdvėje.
Adresas internete: www.youtube.com/watch?v=i7TsY-NbC0c&list=UUp4yNxexV5kpWCVkaMUPE0Q&index=19

Elektroninio turinio sprendimo paskirtis

Rankų judėsiais valdomo žaidimo “Atsargus internete“ tikslas – teisingai sugrupuoti krentančias frazes apie internetą. Pavyzdžiui, „vienodas slaptažodis“ gerai ar blogai?, „nelegali muzika“ gerai ar blogai? Kuo daugiau per skirtą laiką teisingai frazių sudėlioja žaidėjas – tuo daugiau taškų užsidirba. Jei žaidėjas padaro klaidą ir priskiria frazę neteisingai – ekrane pasirodo informacinė lentelė, kuri informuoja apie tokio elgesio pasekmes. Kiekvieno žaidėjo rezultatai fiksuojami.

Interaktyvus sprendimas įtraukia ne vieną žaidėjo pojūtį. Jis ne tik mato, girdi, liečia sprendimą, bet pats jame dalyvauja, jį valdo ir įtakoja. Žaidėjas pats yra žaidimo dalis, tiek tiesiogine, tiek netiesiogine prasme. Žaidėjas realiu laiku yra perkeliamas į žaidimo aplinką ir žaisdamas visą laiką save mato kartu su papildytos realybės elementais. Šis technologinis sprendimas dar labiau sustiprina žaidėjo įsitraukimą.

Elektroninio turinio sprendimo nauda ir patrauklumas

Žaidimas „Atsargus internete“ ne tik pateikia informaciją apie saugų/nesaugų elgesį internete, tačiau kartu leidžia žaidėjams pasitikrinti savo žinias ir, puikiai praleidžiant laiką, išmokti šį tą naujo.

Interaktyvus edukacinis žaidimas “Atsargus internete” buvo pristatytas 2011 metais „Knygų mugėje“ kampanijos „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“ stende. Sulaukęs didžiulio susidomėjimo tais pačiais metais apkeliavo dar 15 Lietuvos miestų ir miestelių, pritraukdamas daugiau nei 3000 žaidėjų, kurie patys išmėgino šiuolaikinę mokymosi priemonę, dėmesį.

Video nuorodos:
1. http://youtu.be/1wxs4EiYlfI

2. http://www.youtube.com/watch?v=9Q6ib_u6CYM&feature=share&list=PLF18BDC3803133CD5