„Dokobit“ mobilioji programėlė | Naujasis knygnešys

„Dokobit“ mobilioji programėlė

Sprendimo kūrėjas: Dokobit, UAB
Kategorija: Verslas ir komercija


Kur galima rasti sprendimą: https://itunes.apple.com/lt/app/dokobit/id1447289475?ls=1&mt=8

Kodėl?

„Dokobit“ mobilioji programėlė leidžia mobiliuoju parašu ir „Smart-ID“ priemone pasirašyti juridinę galią turinčius elektroninius dokumentus su trečiosiomis šalimis.

Sprendimo technologinis pagrindas: Sprendimas remiasi el. tapatybės priemonėmis ir „Dokobit“ dokumentų pasirašymo platforma.

Kaip?

„Dokobit“ mobilioji programėlė dar labiau supaprastina elektroninių dokumentų pasirašymą bei valdymą, nes tai galima atlikti tiesiog telefone: įkelti dokumentą, jį patvirtinti ar pasirašyti, pasidalinti su kitais asmenimis, nustatyti pasirašymo terminus, patikrinti parašų galiojimą ir kt.

„Dokobit“ mobiliąja programėle gali naudotis turintieji m. parašą (lietuviai, estai, islandai) arba „Smart-ID“ programėlę (lietuviai, estai, latviai). Programėlėje taip pat prieinami ir papildomi funkcionalumai, skirti dokumentų valdymui: dokumentų kategorijos ir jų filtravimas, veiksmų istorija ir kt.

Sprendimas paneigia mitą, kad el. parašo procesai ir naudojimasis el. parašu yra sudėtingas, o gaunami privalumai tai tik patvirtina – kelių mygtukų paspaudimu pasirašomas dokumentas sutaupo laiko ir kaštų, todėl sprendimas aktualus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Kuo išskirtinis?

Pagrindinė nauda – dar greitesnis elektroninių dokumentų tvirtinimas ir pasirašymas, kuriam nebereikia net kompiuterio. Turėdamas tik telefoną žmogus gali dokumentus pasirašyti kur bebūtų – ar įstrigęs automobilių spūstyje, susitikime, atostogaudamas, ar kažkur keliaudamas.

Turėdamas „Dokobit“ mobiliąją programėlę, naudotojas gauna pranešimus tiesiai į savo telefoną. Pvz., naudojantis „Dokobit“ el. dokumentų pasirašymo portalu, apie laukiamą pasirašyti dokumentą gaunamas pranešimas el. paštu, tačiau jo galima ir nepamatyti, jei tuo metu žmogus nėra prisėdęs prie kompiuterio ar negali patikrinti el. pašto. Šiuo atveju nebereikia ir kompiuterio, nes pranešimas realiu laiku gaunamas tiesiai į telefoną.

Tai reiškia, kad sprendimas pagerina ir vartotojo patirtį. Paprastas scenarijus įsivaizdavimui – bankas atsiunčia pasirašyti lizingo sutartį, o tu ją gali pasirašyti tiesiog telefone pakeliui į darbą.

Paprastai tariant – kalba šiuo atveju jau eina ne apie elektroninio proceso privalumus, o apie įrenginio patogumą. Nors kompiuteriu naudojamės kasdien bene visi, tačiau tam tikrose situacijose jo nesinešiojame kartu. Tuo tarpu telefonas – visada su mumis: rankoje ar kišenėje. Taigi iš esmės ir taip patogus procesas perkeliamas į dar patogesnę vartotojui erdvę – įrenginį, kuris tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi tiek darbe, tiek laisvalaikiu.

Jei el. dokumentų pasirašymas iš principo sutrumpina procesą nuo dienų iki valandų, tai šiuo atveju jis gali sutrumpėti net iki sekundžių. Naudotojams rodome jau ne tai, kad jie gali atsisakyti krūvos įrenginių iš „kompiuteris-spausdintuvas-skeneris-siuntimo įrankiai“ grandinės, o net sumažinti „kompiuteris-telefonas“ grandinę, liekant tik prie telefono.

Papildomi programėlės patogumai – joje taip pat pasiekiami funkcionalumai, skirti patogiai valdyti dokumentus. Pavyzdžiui, dokumentus galima skirstyti į kategorijas, palikti komentarus kitoms pasirašančioms šalims, nustatyti dokumentų pasirašymo terminus ir siųsti priminimus, sekti dokumentų veiksmų istoriją – kada dokumentas buvo sukurtas, peržiūrėtas ir pasirašytas. Taip pat patogu patikrinti parašo galiojimą – gavus pasirašytą dokumentą ne „Dokobit“ platformoje, o, pavyzdžiui, el. paštu, galima jį iškart įkelti į programėlę ir patikrinti, ar parašai tikrai galioja.