Discover Jewish Lithuania | Naujasis knygnešys

Discover Jewish Lithuania

Autorius: Všį "Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras"
Kategorija: Kultūra ir turizmas

Discover Jewish Lithuania tai papildytosios realybės pagrindu veikianti mobilioji programėlė, kurioje pristatomos daugiau nei 70 skirtingų Lietuvos žydų istorijos, kultūros, paveldo siužetų.
Kur galima rasti sprendimą: http://discoverjewishlithuania.com/

Sprendimo technologinis pagrindas: - Android aplikacija - iOS aplikacija - Internetinė platforma

Sprendimo paskirtis

Discover Jewish Lithuania – tai ne tik prekės ženklas, tačiau kartu ir naujas kelias leisiantis geriau pažinti žydų kultūrą, istoriją ir paveldą Lietuvoje. Tai kelias, kuriame bus galima iš naujo atrasti 600 m. trukmės bendruomenės istoriją, pažinti skirtingus štetlus ir turtingą jų kultūrą.


Discover Jewish Lithuania – tai mobili programėlė, kurios technologinis pagrindas yra papildytoji realybė, leidžianti interaktyviai pažinti unikalius žydų istorijos Lietuvoje momentus. Aplikacija veikia iOS ir Android platformose. Joje yra daugiau nei 70 istorijų tokiuose miestuose kaip Ukmergė, Kėdainiai, Joniškis, Žagarė, Valkininkai, Degsnės ir aišku Šiaurės Jeruzalė – Vilnius.

Programėlė siūlo pažinti šias istorijas net 5 skirtingomis kalbosmis: lietuviškai, angliškai, hebrajiškai, rusiškai ir lenkiškai. Lietuviškai ir angliškai jus taip pat pasitiks ir trumpesnės įgarsintos istorijos. Naviguoti po žemėlapį padės integruota GPS sekimo technologija, o pati programėlė gali veikti ir nenaudojant interneto, kas turėtų būti patrauklu ir užsieniečiams

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Sprendimas yra itin inovatyvus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, leidžiantis gyvai, vaikštant po miestą pažinti Lietuvos žydų istorijos siužetus, atrasti istorines nuotraukas tose vietose, kuriose jos buvo padarytos.

Galimybė programėlę naudotis be interneto ir jos parengtumas net 5 skirtingomis kalbomis yra labai patrauklu užsienio svečiams, kurie tokiu būdu gali interaktyviai pažinti Lietuvą ir jos istoriją.

Programėlė taip pat pristato istorijas iš mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių, kurios tikimąsi sudomins ne tik užsienio turistus, bet ir vietinius gyventojus aktyviau pažinti savo krašto istoriją. Programėlė taip pat pritaikyta jaunimui, galimoms mokyklinėms pamokoms, nes šalia programėlės yra parengta atskira metodologija, kaip ja būtų galima naudotis pamokų metu arba vietoje jų. Taip pat programėlėje yra integruotas žodynas, kuris leidžia akimirskniu susipažinti su galbūt neinomais žydų istorijos ir tradicijos terminais.

Bendrai ši programėlė tai aktyvaus kultūrinio turizmo priemonė, kuri savo inovatyvumu nenusileidžia didžiausiams miestams ir garsiausiems muziejams visame pasaulyje, kurie jau turi arba bando įsidiegti panašius sprendimus.