dirbkblaivus.lt darbuotojų blaivumo patikra su veidų atpažinimo ir laiko kontrole | Naujasis knygnešys

dirbkblaivus.lt darbuotojų blaivumo patikra su veidų atpažinimo ir laiko kontrole

Autorius: UAB "Inovatyvių procesų sprendimai"
Kategorija: Sveikata ir gerovė

Dirbkblaivus.lt sistema ir jos pagrindu sukurta paslauga yra skirta reguliariai srautinei darbuotojų ir kitų testuojamų asmenų blaivumo patikrai. Tai bendras VGTU mokslininkų ir UAB “Inovatyvių procesų sprendimai” specialistų produktas. Sistemos dirbkblaivus.lt pagrindas yra išmanus, biometrinis alkotesteris, pasižymintis išskirtinai efektyvia veidų atpažinimo technologija bei laiko kontrole. Dėl savo unikalių savybių sistema leidžia 100 proc. automatizuoti asmenų identifikavimo ir blaivumo patikros procesą, kas reiškia – sumažinti kontrolės proceso kaštus ir svarbiausia, sumažinti žmogiškojo faktoriaus įtaką testavimo rezultatams. Debesų kompiuterijos ir telekomunikacinių tinklų kombinacija leidžia vienu metu vykdyti ir kontroliuoti didelio skaičiaus asmenų patikrą daugelyje nutolusių vietų. Sistemą paprasta įdiegti ir vartoti, patikros procesas yra labai paprastas ir nebrangus. Vartotojo atžvilgiu sistema pateikiama kaip paslauga, nereikia investuoti į įrangą, jos aptarnavimą, kalibravimą. Taip pat pabrėžtina galimybė nesunkiai integruoti dirbkblaivus.lt sistemą su įeigos, apskaitos, personalo vadybos ir kitomis informacinėmis sistemomis.
Kur galima rasti sprendimą: https://ips.lt/

Sprendimo technologinis pagrindas:

Sprendimo paskirtis

Mes inžinErinė įmonė, veikianti naujųjų technologijų vystymo ir diegimo srityje. Vystome novatoriškas paslaugas, kurios apjungia daiktų interneto, debesų kompiuterijos, biometrijos bei išmaniosios inžinerijos “ now-how”, kuriame sprendimus, kurie padeda įmonėms siekti veiklos efektyvinimo, saugo darbuotojų gyvybes per saugesnes darbo vietas.
Paslaugos unikalumas tame, kad pats sprendimas yra paslauga, kad vadovui nereiktų rūpintis kuom tikrinti, kaip tikrinti ir kada tikrinti, kad jaustis užtikrintai, kad jo darbuotojai atėjo į darbą blaivūs ir iš jo išėjo taip pat blaivūs, jei įvyko kitaip, atsakingi bus informuoti apie SMS trumposiomis žinutėmis. Testų informacija lengvai pasiekiama, reikia turėti tik kompiuterį, internetinę naršyklę ir savo individualų prisijungimo slaptažodį. Unikalumas tame, kad patikros Sistema sukurta taip, kad darbuotojas pats atlieka blaivumo testą. “Pūtimo“ metu darbuotojas indentifikuojamas, patikrinamas alkoholio kiekis iškvėptame ore, užfiksuojamas laikas. Nereikia papildomo personalo blaivumo patikros procese (išvengiama susitarimo, “pagailėjimo”, darbdaviui – patikros personalo kaštų).
Unikalumas - vienintelės Lietuvoje centralizuotos blaivumo stebėsenos sistemos dirbkblaivus.lt, kurioje reguliariai testuojama daugiau kaip 24 000 darbuotojų, remiantis 0,5 mln. testų, pastebėta, kad daugiausiai neblaivumo atvejų fiksuota žemės ūkio ir statybų bei gamybos sektoriuose. Sistema leidžia atlikti reguliarius ir atsitiktinius testavimus. Statistika rodo, kad reguliari patikra 5 kartus sumažina neblaivių darbuotojų skaičių lyginant su atsitiktine.
Siekiame, skirtingai nuo įrangos pardavėju, unikalių centralizuotos sistemos duomenų pagalba, sukaupus patirtį kiekvienai įmonei REKOMENDUOTI EFEKTYVIAUSIĄ būdą, kaip užtikrinti, kad darbuotojai ateitų į įmonę blaivūs, tuo pačiu prisidėti prie įmonių efektyvumo kėlimo bei rizikų suvaldymo. Tuo pačiu netiesiogiai spręsti Lietuvos visuomenės socialinę problemą susijusią su nesaikingu alkoholio vartojimu.
Priklausomybė nuo alkoholio opi tiek pasaulyje tiek ypač Lietuvoje. Lietuvoje suvartojama vienas iš didžiausių grynojo alkoholio kiekio per gyventoją. Tai įtakoja ir su alkoholiu susijusias ligas ir mirtingumą, bei Lietuvai būdingą didžiulį vidutinės gyvenimo trukmės skirtumą tarp vyrų ir moterų. Problema yra ne pats alkoholio vartojimas bet nesaikingas alkoholio vartojimas. Efektyvi priemonė, kuri leistų mažinti nesaikingą alkoholio vartojimą padėtų spręsti minėtas problemas.

Sistemos dirbkblaivus.lt pagalba atsirado galimybė turėti pirmą kartą unikalią, matavimo rezultatais paremtą statistiką, kuri parodo, kiek, kokių, kada atvyksta į darbą neblaivių darbuotojų. Tai tiesiogiai susiję su nesaikingu alkoholio vartojimu. Atlikus ir išanalizavus 1 milijoną testų, sistemos dirbkblaivus.lt pagalba, matosi, kad REGULIARI blaivumo patikra yra efektyvi priemonė kuri vidutiniškai sumažina 5 kartus neblaivių darbuotojų, tuo pačiu tiek pat ir nesaikingai vartojančių alkoholį gyventojų. Tai duoda didelį poveikį anksčiau aprašytoms problemoms spręsti.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Produktas iš esmės sprendžia blaivaus darbuotojo užtikrinimo darbe problemą, daro įmonę efektyvesne, dirbančią našiau, kokybiškiau, turinčia konkurencinį pranašumą. Paslaugą puikiai tinka ir socialinės rizikos grupėse, kur dar daugiau turinčių priklausomybę gyventojų.
Didžiausias paslaugos poveikis – įmonėse - kaštų taupymas bei rizikų mažinimas, visuomenėje -netiesiogiai spręsti Lietuvos visuomenės socialinę problemą susijusią su nesaikingu alkoholio vartojimu.
Gali būti pritaikyta ir socialinių problemų sprendimui, visur, kur “sausą įstatymą” būtina užtikrinti reguliariais ir sisteminiais pagrindais – įkalinimo įstaigose, nakvynės namuose, probacijos, namų arešto, seniūnijose, globos rūpybos skyriuose ir kt.dirbkblaivus.lt nėra analogo adaptacija Lietuvos sąlygomis – tai išmanus, inovatyvus produktas, - visiškai naujas produktas yra tiek jo aparatinė/mechaninė/elektroninė dalis, tiek dizainas, tiek programinė įranga, tiek vartotojo sąsaja bei prekės ženklas ir teikiamos paslaugos modelis.
(Patentai Nr. 6269 ir Nr.6524).