Bliu Bliu | Naujasis knygnešys

Bliu Bliu

5
Lankytojų simpatijos
Autorius: Odeta Isevičiūtė
Kategorija: e. mokymasis ir mokslas

Bliu Bliu yra unikali kalbų mokymosi platforma, skatinanti natūralų kalbos įsisavinimą per jos suvokimą ir vartojimą, o ne nuobodžias gramatikos taisykles.
Adresas internete: www.bliubliu.com

Elektroninio turinio sprendimo paskirtis

Kiek kartų teko girdėti apie natūralų užsienio kalbos išmokimą žiūrint televiziją ar keliaujant? Mes tai patyrėme patys, todėl nutarėme pasinaudojus internetinėmis technologjomis padėti visiems išmokti kalbų jas vartojant, o ne studijuojant gramatiką ar taisykles. Mūsų šūkis - išmok naują kalbą, jos nesimokant..

Bliu Bliu mokymo principas yra žinomų ir nežinomų žodžių nurodymas sistemai. Mygtuko paspaudimu vartotojas pasirenka žodžius, kuriuos jau moka, o sistema pritaiko sekančią medžiagą taip, kad vartotojas gautų minimalų kiekį nežinomų žodžių jau pažįstamame kontekste. Tokiu būdu vartotojas natūraliai mokosi naujų žodžių ir jų panaudojimo iš konteksto, o kalbos suvokimas atsiranda natūraliai.

Štai kaip tai veikia:
- Bliu Bliu vartotojam pateikia įdomius tekstus, filmuotą medžiagą ar audio įrašus norima išmokti kalba pagal atitinkamą kalbos suvokimo lygį.
- Vartotojas nurodo sistemai kuriuos žodžius jau žino ir pažįsta, o kurių ne.
- Bliu Bliu mokosi kartu su vartotoju ir su kiekvienu išmoktu žodžiu pritaiko medžiagos sudetingumą individualiam vartotojui todėl kalbos mokymasis tampa labai asmeniškas.
- Mes prašome vartotojų stengtis suprasti medžiagos reikšmę ne naudojantis vertėjo pagalba, o įsigilinus į pateiktą tekstą/įrašą. Gilindamiesi į medžiagos reikšmę vartotojai natūraliai susipažįsta su kalbos struktūra, išmoksta naujų žodžių ir supranta jų panaudojimą.

O kad mokymosi procesas būtų smagus ir įtraukiantis, mokymams mes naudojame tik įdomią ir linksmą medžiagą, kurią kuria kalbų mokymosi entuziastai. Be to, mes siūlome pagreitinto išmokimo programą - Iššūkis. Iššūkio esmė - išmokti naują kalbą per 30 dienų tam skiriant 10 minučių per dieną. Per šį laikotarpį Bliu Bliu bendrauja su Iššūkyje dalyvaujančiais mokiniais, skiria jiems kalbos užduotis, skatina komunikaciją grupėje ir organizuoja asmeninius pokalbius per Skype. Šis metodas veikia taip gerai, kad yra kalbininkų, kurie dalyvauja net 3 - 5 Iššūkiuose.

Elektroninio turinio sprendimo nauda ir patrauklumas

Kodėl vaikams taip lengva įsisavinti kalbas dar prieš mokyklą? Atsakymas labai paprastas - nes jie nežino taisyklių ir mokosi natūraliai iš konteksto. Europinė mokymo sistema įvedė gramatiką ir taisykles taip sulėtindama mums įgimtą natūralų kalbų įsisavinimo būdą. Apie tai pasakoja kalbų daktaras ir tyrėjas Dr. Stephen Krashen https://www.youtube.com/watch?v=ak3UrGCj71s
Bliu Bliu suteikia galimybę pabėgti nuo šio suvaržymo ir išmokti kalbą per kontekstą. Didžiausia nauda ta, kad kalba išmokta per struktūrą ir jos vartojimą taip lengvai neužsimiršta, mokymosi procesas yra kur kas linksmesnis, suprantamesnis ir greitesnis.