Audiogidas po Kauno piliakalnius | Naujasis knygnešys

Audiogidas po Kauno piliakalnius

76
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
Kategorija: Kultūra ir turizmas


Kur galima rasti sprendimą: https://kaunopiliakalniai.lt/audiogidas/

Kodėl?

Informacinės bei ryšio technologijos pritaikytos piliakalnių pažinimui ir informacijos apie juos sklaidai sukuriant tam skirtą tinklalapį su audiogidu https://kaunopiliakalniai.lt. Jame patalpinta prof. dr. Jono Vaičenonio profesionaliai parengta medžiaga apie 7 Kauno miesto ir regiono piliakalnius, kuri pritaikyta naudoti prie kultūros paveldo objektų atvykusiems lankytojams. Paruoštą medžiagą galima peržiūrėti arba išklausyti jos garsinį įrašą mobiliuoju telefonu arba planšete nuskanavus prie kiekvieno piliakalnio įrengtą lentelę su QR kodu. Prie bet kokio piliakalnio atvykęs lankytojas gauna informaciją ir apie kitus galimus aplankyti piliakalnius, pateikiant tam reikalingus duomenis.

Sprendimo technologinis pagrindas: Audiogidas

Kaip?

Informacinės bei ryšio technologijos pritaikytos piliakalnių pažinimui ir informacijos apie juos sklaidai sukuriant tam skirtą tinklalapį su audiogidu https://kaunopiliakalniai.lt. Jame patalpinta prof. dr. Jono Vaičenonio profesionaliai parengta medžiaga apie 7 Kauno miesto ir regiono piliakalnius, kuri pritaikyta naudoti prie kultūros paveldo objektų atvykusiems lankytojams. Paruoštą medžiagą galima peržiūrėti arba išklausyti jos garsinį įrašą mobiliuoju telefonu arba planšete nuskanavus prie kiekvieno piliakalnio įrengtą lentelę su QR kodu. Prie bet kokio Kauno piliakalnio atvykęs lankytojas gauna informaciją ir apie kitus galimus aplankyti piliakalnius, pateikiant tam reikalingus duomenis. Paruošta ir tinklapyje patalpinta medžiaga yra pasiekiama visiems interneto vartotojams, ją taip pat galima iš anksto parsisiųsti į savo įrenginį prieš vykstant į išvyką po piliakalnius.Kuo išskirtinis?

Audiogidas buvo sukurtas kaip viena iš bibliotekoje 2017 m. vykdyto projekto „Piliakalnių takais“ dalių, siekiant patraukliai supažindinti Kauno miesto gyventojus su lankomais kultūros paveldo paminklais. Piliakalnių metams skirto projekto metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į piliakalnius ir užpildyti žinių apie juos spragą, paskatinti nuodugniau domėtis ir saugoti šias kultūros vertybes. Audiogido dėka ant piliakalnio užkopęs lankytojas, nepriklausomai nuo metų, paros laiko ir turimų žinių, gali gauti svarbiausią informacija apie lankomą kultūros paveldo paminklą. Tam skirtame tinklalapyje informacija taip pat yra prieinama visiems besidomintiems.