Atrinkti konkurso “Naujasis knygnešys 2018“ baigiamojo renginio dalyviai, konkurso laimėtojai paaiškės rugpjūčio 9 d.

2018-08-02

Konkurso „Naujasis knygnešys 2018“ ekspertų komisija liepos 31 d. įvertino visus konkursui nominuotus sprendimus ir išrinko 21 konkurso finalistą. Šių sprendimų kūrėjai pakviesti į rugpjūčio 9 d. Rupert meno ir edukacijos centre vyksiantį konkurso baigiamąjį renginį, kurio metu jie turės įdomiai, sumaniai ir greitai – per 2 min. – pristatyti savo sprendimus bei atsakyti į komisijos klausimus.

Iškart po šių pristatymų komisija nuspręs, kurie sprendimai verti geriausiųjų vardo, ir paskelbs 2018 metų Lietuvos „Naujuosius knygnešius“ – geriausius skaitmeninius sprendimus, kurie atstovaus Lietuvai aštuoniose pasaulinio konkurso „World Summit Awards 2018“ kategorijose.

Konkurso baigiamajame renginyje pakviesti dalyvauti ir varžytis šie sprendimai:

I. KATEGORIJA „VERSLAS IR KOMERCIJA“:

1. Pulse Tip (SIA „Pulsetip“);

2. Debitum Network (Debitum Network Limited);

3. Aimera (Enga systems, UAB)

 II. KATEGORIJA „APLINKA IR ŽALIOJI ENERGIJA“:

1. Deeper išmanus sonaras (Deeper, UAB);

2. Išmani el. paspirtukų ir dviračių nuoma (UAB Dropbyke);

3. WePower (WePower, UAB)

III. KATEGORIJA „KULTŪRA IR TURIZMAS“:

1. PlateCulture (PlateCulture);

2. pamatykLietuvoje.lt kelionių-žaidimų platforma (UAB MAIPA);

3. Elektroninis (audio) gidas – išmanioji programėlė “Pažink uostamiestį su Taravos Anike” (VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija)

IV. KATEGORIJA „PRODUKTYVUMAS IR URBANIZACIJA“:

1. iDenfy (Domantas Čiuldė, Gediminas Ratkevičius);

2. Robolabs – buhalterija šiuolaikiškai (UAB Robolabs);

3. Dokobit (Dokobit, UAB)

 V. KATEGORIJA „SVEIKATA IR GEROVĖ“:

1. LYMPO (Lympo);

2. dirbkblaivus.lt (UAB Inovatyvių procesų sprendimai);

3. Virtualios realybės sprendimas “Inner Child” (UAB TeleSoftas)

VI. KATEGORIJA „MOKYMASIS IR ŠVIETIMAS“:

1. Kompiuteriukai vaikams (Kompiuteriukų paramos fondas);

 2. EMA (UAB E. mokykla);

 3. Vilniečio ID (MB “Nieko”)

 VII. KATEGORIJA „VALDŽIA IR PILIEČIŲ ĮSITRAUKIMAS“:

1. Tvarkau miestą (E. miestas “Smart Vilnius”);

2. Išmanusis laiškininkas (AB Lietuvos pastas, UAB Informacinių technologijų organizacija)

VIII. KATEGORIJA „ĮTRAUKIMAS IR ĮGALINIMAS“:

1. Laisvės TV (Laisvės TV)

Konkurso finalininkus atrinko bei nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje rinks WSA nacionalinės ekspertės Ievos Žilionienės vadovaujama konkurso „Naujasis knygnešys 2018“ komisija: Gintautas Degutis (Verslo žinios), Antanas Bubnelis (UAB „Bitė Lietuva“), Audrius Stasiulaitis (Telia Lietuva, AB), Darius Bagdžiūnas (UAB „Gaumina“), Andrius Baranauskas (Tele2).

Susipažinti su visais konkursui nominuotais sprendimais, taip pat – balsuoti už labiausiai patinkančius, galima konkurso interneto svetainėje www.naujasisknygnesys.lt. Daugiausiai žmonių simpatijų surinkęs sprendimas konkurso finalinio renginio metu bus apdovanotas specialiu prizu.