Interaktyvus Krašto Paveldo Gidas | Naujasis knygnešys

Interaktyvus Krašto Paveldo Gidas

927
Lankytojų simpatijos
Autorius: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Kategorija: Kultūra ir turizmas

Krašto paveldo gidas - tai interaktyvus kultūros paveldo žemėlapis Klaipėdos miesto ir rajono bei Plungės rajono gyventojams ir svečiams, kurie nori daugiau sužinoti apie šių regionų istoriją ir kultūrinę vertę.
Kur galima rasti sprendimą: http://www.krastogidas.lt/ arba https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klavb.krastogidas&

Sprendimo technologinis pagrindas: Interneto svetainė ir išmanioji programėlė, kuri skirta Android sistemai

Sprendimo paskirtis

Krašto paveldo gidas – tai Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos interaktyvus žemėlapis - mobili programėlė ir informacinė svetainė, kuriuose galite rasti foto, video ir audio informaciją apie Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajono kultūrinio paveldo esamus, buvusius ir jau išnykusius objektus bei teminius maršrutus, kuriais taip pat galite keliauti. Visa jame pateikta informacija, prie kiekvieno objekto, yra patikima ir išsami bei nuolatos atnaujinama.

Krašto paveldo gidas vykdomas nuo 2014 m., kuriame siekiama žmonėms pateikti patikimą ir išsamią kultūros paveldo informaciją. 2016 m. balandžio 1 d. Lietuvai ir pasauliui buvo pristatyta mobili programėlė Klaipeda Heritage Guide, kurią galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės ir ją naudojant, keliauti Klaipėdos ir Plungės krašte, pažinti kultūros vertybes, istoriją ir praeitį. Visa informacija Krašto paveldo gide pateikiama keturiomis kalbomis: lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų. Gidą pildo Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės viešoji M. Valančiaus biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Pajūrio regioninis parkas.

2017 m. pabaigoje Krašto paveldo gido žemėlapis prasiplės ir be jau esančių miestų ir rajonų taip pat apims Šilutės, Gargždų ir Palangos miestus bei jų apylinkes.

Sprendimo nauda ir patrauklumas

Krašto paveldo gidas ir Klaipeda Heritage Guide programėlė leidžia kiekvienam susipažinti su šio krašto istorija, kultūra, išlikusiais ir jau išnykusiais kultūros objektais. Taip pat ten talpinama naudinga informacija besimokantiems ar studijuojantiems, be to tai puiki neformaliojo ugdymo priemonė. Šio gido dėka galima lengvai ir patogiai pažinti savo kraštą, kultūros ypatumus bei smagiai ir naudingai leisti laisvalaikį.